Ako na svadbu s dioptriami? Je premiéra kontaktných šošoviek dobrý nápad?

Svadba s dioptriami?

 

 

 

Pokiaľ sú dioptrické okuliare už celé roky vaším poznávacím znamením a stali sa stálou súčasťou vašej osobnosti, iste ich neplánujete dať z ruky ani vo svadobný deň. Okuliare už dávno nie sú terčom výsmechu a dokonca sú aj obľúbeným doplnkom, ktorý len doplní váš svadobný outfit. Na jednej strane sú nevesty a ženísi, ktorí by sa najradšej okuliarov zbavili a na druhej strane zase tí, ktorí na svoj veľký deň zháňajú štýlové okuliare bez dioptrií, pretože chcú jednoducho zažiariť v inom svetle

 

 

Kontaktné šošovky

 

Dioptrické okuliare sú ale vo väčšine prípadov potrebnou nutnosťou, bez ktorej by nevesta možno ani netrafila k oltáru. Ak máte skúsenosť iba s nosením okuliarov a nad kontaktnými šošovkami ste ešte neuvažovali, určite neodporúčame, aby ste po nich siahli práve vo svadobný deň. Pri premiére môžu totiž oči zareagovať rôzne a keďže aj výber tých správnych kontaktných šošoviek môže v niektorých prípadoch trvať aj celé mesiace, je len veľmi malá pravdepodobnosť, že prvýkrát si vyberiete správne. Okrem toho je výber šošoviek sprevádzaný aj návštevou kontaktológa, ktorý vami vybrané šošovky naaplikuje, pričom podobne ako pri okuliaroch platí nutnosť absolvovania viacerých vyšetrení ešte pred samotným predpisom šošoviek. Ak teda uvažujete nad kontaktnými šošovkami iba vo svadobný deň, radšej sa držte zaužívaných dioptrických okuliarov.   

 

Nový LOOK

 

Slávnostná udalosť ako svadba je dostatočným dôvodom na to, aby vaše okuliare získali novú farbu alebo úplne nový rám. Farbu rámu možno prispôsobiť svadobnej výzdobe a dokonale zladiť štýl okuliarov so svadobnými šatami. Pokiaľ chystáte zmenu tvaru okuliarov, ale nemáte istotu, tak mnohé optiky ponúkajú bezplatnú online službu virtuálnej skúšky. Rôzne typy okuliarov si tak môžete vyskúšať bez nutnosti návštevy kamennej predajne a to pohodlne doma. 

  

Tvár rámu podľa typu tváre:

              Tvár

Okuliare

Okrúhla

Oválna

Obdĺžniková

Písmeno V

Diamant

Okrúhle

         

Mačacie

         

Obdĺžnikové

         

Štvorcové

         

Oválne

         

Browline

         

 

 

 

Vlasy a make-up

 

Bezpochyby je v prípade viacčlenného svadobného tímu dôležité, aby boli kaderníčka a vizážistka rovnako informované o vašej predstave a vzhľade svadobných šiat. Nevyhnutnosťou je aj dopredu informovať o dioptrických okuliaroch, ktoré budú súčasťou vášho outfitu. Okuliare pôsobia jemne, ale zároveň aj nenápadne, preto ak rovno nesiahnete po výraznom ráme, tak by ste mali zvoliť vhodnú vizáž a účes. Oči spod okuliarov zvýraznia tmavšie linky a očné tiene v prírodných minerálových farbách - hnedá, béžová alebo zlatá. Pri užších rámoch okuliarov je potrebné dať si pozor aj na to, aby vlasy neboli príliš začesané, čím sa vytvorí nechcený učiteľský a prísny vzhľad. K dioptrickým okuliarom sú profesionálmi odporúčané jednoduchšie účesy, ktoré nepôsobia prekombinovane. Pripravte sa aj na to, že veľká pozornosť bude venovaná najmä vášmu obočiu, ktoré všetky typy dioptrických okuliarov zvýrazňujú. 

 

 

Nezabudnite, že okuliare môžu byť prekážkou pri vašom prvom bozku, preto si ich počas slávnostného obradu radšej zložte. 

Počas fotografovania si môžete okuliare zložiť, aby dokonale vynikli vaše črty.

Linky:

https://eyerim.sk/glasses/lenses/plano/

http://www.sosovky.sk/najdi-kontaktologa/nitriansky-kraj/

https://eyerim.sk/glasses/?ppcbee-adtext-variant=4A+-+RSA+-+G+-+KW+insertion&ads_category=G&gclid=Cj0KCQjwxb2XBhDBARIsAOjDZ37AN4cQfh1sO3xYfbVQGWrt6hMitONXzCpYBX7DF1_knyxXxR28dvEaArpbEALw_wcB

https://eyerim.sk/glasses/virtual-try-on/

https://eyerim.sk/glasses/frame-shape/browline/

https://eyerim.sk/glasses/frame-shape/rectangular/

https://eyerim.sk/glasses/frame-shape/round/

https://eyerim.sk/glasses/frame-shape/squared/

https://duos.sk/dioptricke/duos_collection/cat_eye/orderby-action_price_asc/

https://duos.sk/dioptricke/duos_collection/ovalne/orderby-action_price_asc/

https://mariaillova.sk/

Kategória: Svadobné chaosy

Rozsah: stredne dlhý článok (2 NS)

Približná dĺžka čítania: 5 minút

Autor: Zuzana Bánska