Deň zdravého sexu

Vedeli ste, že v lete je vaše libido väčšie?

 

Prinášame vám fakty o letnom sexe, ktoré vás možno prekvapia.

Chuť na sex rastie u mužov aj u žien.

Je zrejmé, že ľudská sexuálna túžba prežíva v priebehu roka výkyvy a prebieha vo vlnách. Sexuálne a erotické témy ľudia vyhľadávajú najviac okolo Vianoc a na začiatku leta.

Vedci majú pre tento jav dokonca špeciálny termín: “Summer vacation efekt”

(efekt letných prázdnin)

S letnými teplotami stúpa aj erotická túžba u žien. Čím je počasie teplejšie, tým viac času trávia ženy myšlienkami na sex, 71 % žien priznáva, že v lete si užívajú omnoho viac sexu.

 

 

Letná vášeň?

Prečo v lete rastie libido?

 

Pýtate sa, prečo aj vy máte v lete omnoho väčšiu chuť na sex? Je to tak z viacerých dôvodov:

Slnko. Slnečné svetlo má vplyv na tvorbu hormónu šťastia – serotonínu. A keďže sa mnohí v lete cítime o čosi šťastnejší a spokojnejší, má to pozitívny vplyv aj na náš milostný život.

Feromóny. Ľudský pot obsahuje feromóny, ktoré preukázateľne vplývajú na opačné pohlavie. Pôsobia takmer ako afrodiziakum. A v lete sa predsa potíme omnoho viac, ako v zime.

Menej zábran. To, že v lete sme viac odhalení, podnecuje fantázie. Svoje robia aj preplnené pláže, kde sa páni môžu dosýta vynadívať na dámy v bikinách. A samozrejme, platí to aj naopak! Možnosť stráviť viac času vonku, na pláži alebo v prírode môže tiež prispieť k zvýšenej sexuálnej energii a chuť na sex.

Viac sily a energie.

Tiež máte v lete omnoho viac energie? Dni sú dlhšie, a tak sme menej ospalí a viac aktívni. Aj v posteli.

Zvýšené vystavovanie sa slnečnému svetlu môže podporiť produkciu hormónov, ako je napríklad serotonin, ktorý ovplyvňuje náladu a chuť na sex.

Leto často prináša dovolenky a viac voľného času, čo môže znamenať príležitosti na romantické chvíle a intímne momenty s partnerom.

Je dôležité komunikovať so svojím partnerom a nájsť spôsoby, ako využiť tieto zvýšené pocity na posilnenie vášho vzťahu a intímneho spojenia.

 

 

https://skpodcasty.sk/podcasty/sexualna-vychova/

https://www.instagram.com/sexualnavychova/