Nahliadnite do jedinečnej kolekcie pánskych doplnkov značky Saluga

 

 

Za originalitou slovenskej značky SALUGA stoja manželia Mária a Miroslav Saluga, ktorých talent a kreatívne nápady rozširujú svet dámskych, pánskych a dokonca aj detských doplnkov, ktoré nielenže spestria váš outfit, ale ak hľadáte doplnok, ktorý dokonale vystihne vašu osobnosť a zároveň upúta pozornosť, určite si vyberiete z bohatej ponuky značky SALUGA

 

 

Značka, ktorá ľahko a rýchlo vyrieši zladenie páru či celej rodiny bez zbytočných nervov a dlhých hodín skúšania, začala svoj príbeh písať práve v tomto duchu. 

„Radi sme navštevovali rôzne spoločenské akcie. A k nim, samozrejme, patria obleky, kravaty, motýliky, šaty a mnoho ďalších doplnkov. Stále sme riešili ten istý problém. Nedokázali sme sa zladiť. Preto sme si začali pre seba vyrábať rôzne motýliky. Nečakali sme, že sa to bude páčiť aj našim priateľom a okoliu. Keďže o naše motýliky začínal byť záujem, tak sme sa rozhodli, že premeníme naše hobby na biznis, preto sme založili značku SALUGA.“ 

V rozhovore sa dozviete všetko o pánskej motýlikovej elegancii a taktiež o módnom a štýlovom prevedení trakov. Na svoje si príde ženísi, družbovia, svadobní hostia, milovníci slávnostných udalostí i malí fešáci.  

Už dávno neplatí, že páni majú menej možností pri výbere doplnkov než dámy. A práve značka SALUGA je dôkazom toho, že aj ženích môže pri výbere doplnkov stráviť celé hodiny. Vo vašej ponuke jednoznačne kraľujú motýliky rôznych tvarov, farieb a motívov. Aké motýliky od vás najčastejšie vidieť na ženíchoch? 

Aké motýliky vidieť na ženíchovi? Hoci sa trend neustále mení, stále ostávajú v obľube klasické farby, akou je biela, strieborná a zlatá. Je to skôr taká svadobná klasika, ktorá, ako sa vraví, nikdy neomrzí. V ponuke preto máme viac druhov bielych, ivory, brokátových, vzorovaných, zlatých a strieborných motýlikov aj pre tých najnáročnejších ženíchov. Naša ponuka je ako stvorená aj pre tých ženíchov, ktorí chcú svoje doplnky zladiť so svadobnými šatami nevesty. Máme aj skupinu ženíchov, ktorí si vyberajú farebné motýliky, aby sa zase zladili so svadobnou výzdobou alebo nevestinou kyticou. Momentálne zo vzorovaných sú obľúbené folklórne motívy a drevené vyrezávané motýliky, tie si skôr vyberajú tí odvážnejší a môžeme povedať, že stále ich je viac a viac...

 

 

Drevené motýliky si síce postupne získavajú väčšiu popularitu, avšak možno povedať, že tento doplnok je ešte stále neobjavenou novinkou. Ponúkajú drevené motýliky rovnakú istotu ako tie látkové?

Drevené motýliky sa stávajú čoraz viac populárne aj u nás. Pravdou je, že v zahraničí je tento trend určite o niečo viac rozšírený ako na Slovensku. Ženísi majú možno obavy zo zladenia sa s nevestou, keďže je to pre nich niečo nové, nevyskúšané, ale s našou značkou podobné obavy nevznikajú, keďže vieme previazanie bez problémov prispôsobiť. Jednoducho povedané, dokážeme maximálne vyjsť v ústrety, a to predovšetkým ženíchom, ktorých čaká veľký deň. Skrátka vyrobíme niekedy aj to, čo v ponuke nemáme. Ďalšou výhodou je aj to, že páni, ktorí by sa neskôr rozhodli aj pre traky, tak podľa priania vyrobíme aj tie, a to dokonale zladené s motýlikom.  Takže tým pádom majú dokonale zladený set - motýlik s trakmi.

Okrem pomerne bežných motívov môže ženích siahnuť aj po tradičných folklórnych vzoroch, ktoré bezpochyby spestria svadobný oblek. Je možné aj v tomto smere vytvoriť  štýlové kombinácie? 

Folklórne motívy sú u nás stále populárne a čoraz viac zákazníkov si vyberá túto alternatívu. Vieme kompletne vyskladať doplnky pre snúbenecký pár tak, aby na svadbe bezprostredne ladili a zažiarili. Pánsky motýlik, traky, dámsky opasok, náušnice a kvetinové doplnky do vlasov, všetko z jedného vzoru.

 

 

pánskych doplnkov SALUGA si vyberie nielen ženích, ale aj družbovia a ďalší svadobní hostia. K originálnym motýlikom pribudli aj iné doplnky, z ktorých možno vytvárať oku lahodiace kombinácie. Aké rôzne sety doplnkov ponúkate? 

Keďže myslíme aj na družbov, ponúkame rôzne farebné kombinácie. Tak, ako je trendom v zahraničí, tak aj my vieme vyrobiť rovnaké sety pre viacerých družbov. Nemusia mať rovnaké šaty len družičky, ale aj chlapci môžu byť zladení k ich šatám. Je to malý detail, ktorý vyčarí rozprávkovo dokonalú svadbu. Niekedy stačia len rovnaké motýliky a pre družičky rovnaké opasky.

Poskytujete aj výrobu doplnkov podľa priania zákazníka? 

Áno, poskytujeme aj túto možnosť. Ak je to v našich silách vieme vyrobiť aj podľa priania zákazníka. Snažíme sa o to, aby značka SALUGA splnila účel a súčasne vyčarili úsmev, preto sme aj v tomto jedineční a originálni

Kedy je najvhodnejšie objednať si vaše doplnky tak, aby ich výroba a dodanie nevniesli paniku do svadobných príprav?

Pokiaľ ženích vie, čo presne chce a máme to aktuálne v ponuke, odporúčame čím skôr objednať, keďže sa môže stať, že sa daný doplnok vypredá a už sa viac v ponuke neobjaví. Často sa nám však stáva, že zákazníci objednávajú na poslednú chvíľu a zavolajú nám s tým, že doplnky od nás potrebujú mať čo najrýchlejšie doma. V týchto prípadoch sa však tiež snažíme vyhovieť a tak zachrániť outfit zákazníka. Ak však ide o vlastnú svadbu, najlepšou možnosťou je začať s výberom čím skôr a objednávanie nenechávať na poslednú chvíľu. 

 

 

Svadobný motýlik môže pre ženícha znamenať viac ako len obyčajný doplnok. Aký je najbezpečnejší spôsob skladovania motýlika ako spomienky na svadobný deň?

Motýliky posielame zabalené v krabičke, aby sa nepoškodil ich tvar, v čom spočíva aj výhoda pre uchovanie motýlika ako spomienky. Ak by sa naskytla príležitosť možnosti opätovného použitia, tak motýlik bude v bezchybnom stave

Značka SALUGA nezabúda ani na malých fešákov, ktorí rovnako ako páni zažiaria s doplnkami v menšom vydaní. Pre chlapcov v akom veku vyrábate motýliky a traky? 

V neposlednom rade, myslíme aj na najmenších. Ponúkame detské sety už od narodenia. U nás sa nemusíte báť, že by traky vášmu malému fešákovi nesadli. Doplnky pre chlapcov vyrábame na mieru, či už ide o mesačné bábätko alebo 10-ročného chlapca. Zvyčajne sú detské sety približne do veku 11 rokov. Záleží to však od výšky dieťaťa, pričom ak je dieťa na svoj vek príliš vysoké, nemusíte mať obavy z výberu, pretože podľa tohto parametra vám pomôžeme s výberom pánskych trakov, ktoré budú sedieť ako uliate. Pri motýlikoch, trakoch aj setoch ponúkame na výber pánsku aj detskú veľkosť. Otec so synom sa tak zladia bez problémov. 

Kontakt:

E-shop: https://www.saluga.sk/

Sashe: https://www.sashe.sk/SALUGA 

Sídlo značky: Hlavná 110/34 Dlhé nad Cirochou 06782

Telefónny kontakt: +421 907 072 765

E-mailová adresa: salugamiroslav@gmail.com

Linky: 

https://www.saluga.sk/

https://www.saluga.sk/svadobne/ 

https://www.saluga.sk/drevene/

https://www.saluga.sk/sety-motylik-traky/

https://www.saluga.sk/folklorne2/

https://www.saluga.sk/muzi-deti/

https://www.saluga.sk/opasky/

 

Za rozhovor ďakujem Miroslavovi Salugovi

Zuzana Bánska

Kategória: Za kravatou

Rozsah: dlhý článok (3,9 NS)

Približná dĺžka čítania: 10 minút

Autor: Zuzana Bánska